A zöld szemlélet egyre több területen megjelenik, a fogyasztástól kezdve az építőiparig. A környezetvédelem tudatos szintre emelését a bolygónk és a következő generációk védelmének igénye hívta életre.
Az építészetben a fenntarthatóság egy hosszú távra szóló kezdeményezés, ami az emberek és a környezetük harmóniáját igyekszik megteremteni. Konkrétabban az erőforrások pazarlásának megfékezése, az építőanyagok körültekintő felhasználása a célja az építészet modern irányzatának.
Mire egy épület teljesen elkészül és beköltözhető állapotba kerül, sok munkafázison kell végig haladnia a szakembereknek, akik a tervezést és a kivitelezést végzik. A hőszigetelés telepítése egyike ezeknek a lépéseknek. Természetesen a fenntarthatóságot nem lehet szigetelő rendszerek nélkül támogatni, de nem mindegy, hogy miből, hogyan készül egy ingatlan hőszigetelése.
A cellulóz, mint a környezetvédelem eszköze
A cellulóz egyike azoknak a természetes alapanyagoknak, amikből fenntartható szigetelést lehet előállítani. A fenntartható szigetelés egyben környezetbarát szigetelés is, aminek meggyőző tulajdonságai vannak. Mivel lehet jellemezni ezt az anyagot? Hogyan tudja a zöldebb jövő elérését támogatni a cellulóz használata?
1. A cellulóz szigetelés kiválóan szigetel, ezzel csökkenti az energiafogyasztást, mindezt pedig hosszú távon, teljesítményromlás nélkül tudja megtenni.
2. Nem tartalmaz káros anyagokat, ugyanakkor újrahasznosított alapanyag is, aminek hőszigetelő rendszerként történő telepítése minimális hulladékkal jár együtt.
3. A cellulózzal szigetelt épületek kevesebb energiát igényelnek fűtésre és hűtésre, ezzel csökken a szén-dioxid-kibocsátás és a fosszilis tüzelőanyagokból is kevesebb fogy.
Új szigetelés, új élet
Amennyiben meggyőztük arról, hogy a természetes cellulóz sokoldalú anyag és hőszigetelésként sokat tud nyújtani Önnek is, keressen minket bizalommal! Vegye fel a kapcsolatot a kollégánkkal és kérjen tőlünk helyszíni felmérést, valamint árajánlatot az ingatlanára vonatkozóan!