A hőszigetelés fújható formája a cellulózból gyártott változat. A táblás szigetelő rendszerekkel ellentétben ezt a szigetelő anyagot egészen másképp kell kezelni. A fújható szigetelés teljesítménye múlik azon, hogyan végzik el a telepítést.
Hogyan készül az Isocell hőszigetelés?
Az Isocell hőszigetelést speciális módon kell alkalmazni, máskülönben nem lesz képes az elvárt módon és színvonalon működni a szigetelő rendszer.
- A szigetelő anyagnak a telepítését csak és kizárólag tapasztalt, komplex tudással rendelkező szakember, illetve csapat végezheti el.
- A fújható szigetelés önmagában még nem elegendő a professzionális telepítéshez, mert speciális eszközök, befújó berendezés nélkül az anyag nem jut a kijelölt helyre a szükséges mennyiségben.
- A pelyhes állagú cellulóz anyagot csak olyan helyre lehet tölteni, ami üreges. Bizonyos esetekben, például homlokzat szigetelésénél, készíteni kell az anyag számára egy tartó szerkezetet.
- A cellulóz hőszigetelés sokoldalú anyagból készül, de mint minden alapanyagnak, ennek is van gyenge pontja. A fújható cellulóz a nedvességre érzékeny, emiatt pedig ügyelni kell a jó szellőzésre és a túlzott párásodás, illetve nedves környezet kiküszöbölésére. Ha a cellulóz réteg sok nedvességet szív magába, akkor elveszti eredeti térfogatát és formáját.
- A hőszigetelő réteg alá ajánlott párazáró és légzáró réteget alkalmazni, vagyis ügyelni a nedvességkezelést és szellőzésre. Mérlegelni kell a telepítés előtt az adott környezetet, az éghajlati viszonyokat és a megfelelő vastagságban befújni a cellulózt a behatárolt területre.
A maximális hatékonyság érdekében befejező réteget is szokás alkalmazni, ami megtartja az anyagot és nem hagyja, hogy az kitüremkedjen.
Az Isocell szigetelés utólagosan is beépíthető, ennek köszönhetően szinte minden ingatlan kaphat környezetbarát, energiatakarékos hőszigetelést. Keressen minket bizalommal, ha szeretné megrendelni a szolgáltatásunkat! Az Önnek szóló árajánlatunkat a honlapunkon szereplő elérhetőségeken igényelje tőlünk!